ART OUTLET. Sztuka Dawna (wyniki)

26 kwietnia 2018, godz. 19:00
76

Michel Adlen
(1898 Łuck, Ukraina - 1980 Paryż, Francja)

Kwiaty w wazonie

olej/płótno, 46 x 56 cm

sygnowany p.d.: 'adlen'

sygnowany i opisany na odwrociu: 'adlen | - Fleurs -' oraz sygnowany na krośnie

Cena wylicytowana: 2 400
Estymacja: 2 500 - 4 000
Ukraiński malarz tworzący we Francji, należący do École de Paris. Studiował w Wiedniu, następnie przebywał w Berlinie. W 1923 roku osiadł w Paryżu na stałe. Tworzył sztalugowe malarstwo olejne, grafikę artystyczną i ilustracją książkową.

ID: 56966