17 kwietnia 2018, godz. 19:00

Agnieszka Kostka
(ur. 1989, Tarnów)

TARA, 2018 r.

akryl/płótno, 80 x 60 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Agnieszka Kostka | "TARA" 2018'

Cena wylicytowana: 1 000
Dotychczas, główną osią zainteresowań artystki była symetryczna fotografia przestrzenna, która stała się punktem wyjścia do tworzonych przez nią obrazów. W pracach motywem przewodnim niezmiennie pozostaje geometria oraz formy abstrakcyjne charakteryzujące się bogactwem kolorów. Cechą rozpoznawczą twórczości artystki jest perfekcjonizm oraz dbałość o każdy szczegół prezentowanej formy. Doskonałe wyczucie przestrzeni oraz kadru, artystka stara się przenieść do swoich prac malarskich. W dorobku artystycznym znajdują się nie tylko formy abstrakcyjne, ale także szkice oraz projekty plakatów o tematyce modowej.

ID: 58787