27 marca 2018, godz. 19:00
47

Piotr Urbanek
(ur. 1976, Kielce)

Artemidor z Daldis, 2018 r.

olej/płótno, 45 x 50 cm

sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'ARTemidor | z Daldis | PUrbanek | AD | 22 I | 2018'

Cena wylicytowana: 2 400
Autor uwielbia twórczość F. Felliniego, inspiruje się wiedzą z pogranicza paleoastronautyki, religii, metafizyki, w swoich pracach nobilituje sferę sacrum. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie. W 2001 uzyskał dyplom na Wydziale Grafiki w Pracowni Wklęsłodruku prof. Stanisława Wejmana – cykl kolorowych akwafort pt.: 'Mitomania' (cykl parafraz greckich mitów). Tytuł doktora sztuk pięknych obronił pracą 'Horror Vacui, na jawie i w marzeniach sennych' w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu im J. Kochanowskiego w Kielcach.

ID: 58139