27 marca 2018, godz. 19:00

Katarzyna Środowska
(ur. 1971, Warszawa)

Dobrze być jamnikiem, 2017 r.

olej/płótno, 90 x 120 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'ŚRODOWSKA 2017'

na odwrociu opisany: 'DOBRZE BYĆ JAMNIKIEM' | OLEJ NA PŁÓTNIE | 2017 r. | wym. 90 x 120 cm | Katarzyna Środowska'

Cena wylicytowana: 4 200
Zajmuje się malarstwem olejnym i akrylowym na płótnie. Mieszka i tworzy w Warszawie. W malarstwie poszukuje prostoty i harmonii. Tworzy obrazy na założeniach abstrakcyjnych, wprowadzając do nich elementy realistyczne. Maluje światy, w których każdy odnajdzie ciszę i spokój. Bierze czynny udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych. Wiele jej prac znajduje się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą. Laureatka II miejsca Pierwszego Przeglądu Twórczości Artystycznej 'Paleta'. W 2015 otrzymała dyplom za rozwój artystyczny w technikach akwarelowych i olejnych w pracowni Andrzeja S. Grabowskiego. Absolwentka studiów podyplomowych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na wydziale malarstwa i rysunku.

ID: 58076