27 marca 2018, godz. 19:00

Katarzyna Środowska
(ur. 1971, Warszawa)

Dobrze być jamnikiem, 2017 r.

olej/płótno, 90 x 120 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'ŚRODOWSKA 2017'

na odwrociu opisany: 'DOBRZE BYĆ JAMNIKIEM' | OLEJ NA PŁÓTNIE | 2017 r. | wym. 90 x 120 cm | Katarzyna Środowska'

Cena wylicytowana: 4 200
Zajmuje się malarstwem olejnym i akrylowym na płótnie. Mieszka i tworzy w Warszawie. W malarstwie poszukuje prostoty i harmonii. Tworzy obrazy na założeniach abstrakcyjnych, wprowadzając do nich elementy realistyczne. Laureatka II miejsca Pierwszego Przeglądu Twórczości Artystycznej 'Paleta'. W 2015 otrzymała dyplom za rozwój artystyczny w technikach akwarelowych i olejnych w pracowni Andrzeja S. Grabowskiego. Ważniejsze wystawy: wystawa zbiorowa 'Światło-cień' Dom Kultury Zacisze, Warszawa 2011; wystawa zbiorowa Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce 2012; wystawa zbiorowa w Nieborowie 2013; wystawa zbiorowa poplenerowa w Wilanowie, Warszawa 2015; wystawa indywidualna PROM Kultury, Warszawa 2015; wystawa indywidualna, Żywa Galeria, Warszawa 2016; wystawa zbiorowa, Galeria Sztuki '4 Strony Świata', Pułtusk 2017. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Francji oraz Holandii.

ID: 58076