27 marca 2018, godz. 19:00

Agata Buczek
(ur. 1988)

Zostań, 2018 r.

akryl/płótno, 100 x 50 cm

sygnowany i datowany p.d.:'Allegory 2018'

Cena wylicytowana: 2 200
Absolwentka Architektury i Urbanistyki na Politechnice Śląskiej. Maluje od dziecka. Odbyła kursy malarstwa i rysunku. Tworzy w zakresie malarstwa, projektowania graficznego i architektury wnętrz. Ma w swoim dorobku wiele wystaw i sprzedanych obrazów zarówno w Polsce jak i za granicą. Tematyka obrazów to głównie surrealizm i baśń. Artystka za pomocą postaci dzieci ukazuje w sposób alegoryczny ludzkie emocje, a także problemy życiowe. Obrazy są pełne symboli i metafor. Maluje cyklami tematycznymi. Wybrane wystawy: 2017 – wystawa pt. "Emocje" w Galerii Delfiny w Warszawie; 2016 – wystawa pt. "Allegory" w Bazylei w Szwajcarii; 2016 – wystawa w Bazyliszku Saloniku Sztuk Rozmaitych w Bielsku-Białej; 2015/2106 – wystawa w Galerii Wzgórze w Bielsku-Białej; 2015 – wystawa w Vincennes we Francji; 2014 – wystawa w restobarze 8My Kwadrat w Warszawie.

ID: 58082