27 marca 2018, godz. 19:00

Aneta Maliszewska
(ur. 1979)

Wata cukrowa, 2017 r.

akryl/płótno, 80 x 80 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Aneta Maliszewska | Wata cukrowa 2017 | wystawiany - "Interior" Galeria Czynna Warszawa 2017'

Cena wylicytowana: 600
Od końca lat 90. uprawia malarstwo sztalugowe oraz fotografię artystyczną. Najwcześniejsze obrazy malowane na dużych arkuszach papieru były reakcją na energię i skalę amerykańskiego ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Późniejsze płótna mimo dużego ładunku emocjonalnego powstawały żmudnie i bardzo powoli; paleta barwna prac była ciemna i przygaszona ale w ostatnich latach kolor stał się mocniejszy i świetlisty, wyrażając tym samym wibrującą energię i wywołując szersze doznania emocjonalne. W najnowszych obrazach poprzez złudzenie przestrzeni i zastosowanie przejść tonalnych koloru artystka stara się podkreślić realność abstrakcji.

ID: 58032