27 marca 2018, godz. 19:00

Michał Cytrycki
(ur. 1975)

Little did he know, 2017 r.

akryl, mieszana/płótno, 100 x 100 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ' ''LITTLE DID WE KNOW'' 2017 | Majkovlef'

Cena wylicytowana: 1 100
Absolwent UW, wydziału prawa. Jako artysta realizował się początkowo pisząc scenariusze filmowe i fotografując. Pracuje na płótnie od 2003, zdarza się, że tworzy hybrydy obrazu i instalacji. Posługuje się techniką własną, w której zderza chaos i drapieżność kolorów i kształtów z delikatnością i ciszą filcu. Filcowe kółka są elementem stałym na jego obrazach, reprezentują doskonałość i równowagę. Malarstwo jest dla niego, oprócz artystycznej ekspresji, formą medytacji i poszukiwania. Maluje pod pseudonimem "Majkovlef", nie sposób znaleźć informacje na jego temat w sieci, unika mediów społecznościowych. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach.

ID: 57901