27 marca 2018, godz. 19:00

Marcin Tomaszewski
(ur. 1971)

Źródło, 2017 r.

olej/płótno, 58 x 78 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'ATOMASH | 2017'

na odwrociu opisany: 'Marcin Tomaszewski | ATOMASH 2017 | "ŹRÓDŁO"'

Cena wylicytowana: 800
Absolwent malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w pracowni prof. Mieczysława Ziomka. Źródłem jego twórczości jest człowiek jako delikatna biologiczna żywa tkanka wykształcona przez naturę długotrwałą ewolucją, która szuka przedłużenia swoich funkcji w procesach chemiczno-mechanicznych maszyn przez siebie stworzonych, często ocierając się o absurd, uruchamia siły nie mogąc się już od nich uwolnić. Rysunki są projektami do późniejszych realizacji malarskich.

ID: 57726