Sztuka Współczesna. Nowe pokolenie po 1989 (wyniki)

22 marca 2018, godz. 19:00
59

Tycjan Knut
(ur. 1985, Warszawa)

Bez tytułu, 2013 r.

akryl/płótno, 116 x 80 cm

sygnowany na odwrociu: 'KNUT'

Cena wylicytowana: 3 200
Estymacja: 4 000 - 8 000
- Tycjan Knut, Mniej-więcej, Galeria El, Elbląg, 28.04-19.05.2016
- Tycjan Knut, Stara Szkoła, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski,
Warszawa, 15.07-24.08.2014
Tycjan Knut tworzy przede wszystkim subtelne abstrakcje, w których pobrzmiewa echo nurtów geometrycznych, chęć przekroczenia tej tradycji i uwolnienia się od formy. Używa delikatnych różnic tonalnych i uspokojonych kolorów. Jego obrazy, będąc z jednej strony redukcją, są także wielopoziomowe, ponieważ powstają wskutek narastania i nakładania się w czasie barw, co przywodzi na myśl świat niemal żywy, organiczny. Artysta, przelewając myśli na płótno, kieruje się intuicją i uwalnia wyobraźnię.
Uzyskał dyplom w 2011 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni malarstwa prof. Jarosława Modzelewskiego. Obecnie jest doktorantem Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Tworzy w następujących dziedzinach: malarstwo, rysunek, fotografia i sztuka nowych mediów. Swoje prace prezentował m.in. w Bunkrze Sztuki w Krakowie i Galerii Kordegarda w Warszawie.

ID: 57702