20 lutego 2018, godz. 19:00

Joanna Szostak
(ur. 1984)

Pejzaż 4 VII 17, 2017 r.

olej/płótno, 120 x 100 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Joanna Szostak-Rogoz | PEJZAŻ 4VII17 | olej na płótnie | 2017'

Cena wylicytowana: 1 700
W 2003 ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Pankiewicza w Katowicach. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Kazimierza Cieślika w 2008. Dyplom dodatkowy w Pracowni Działań Multigraficznych pod kierunkiem prof. Ewy Zawadzkiej. Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich w Nowym Sączu i SMTG w Krakowie. Organizator pleneru malarskiego ,"Joie de vivre (Radość życia)" dla młodych artystów w Jaworzynce (2016), aktywnie biorąca udział w plenerach malarskich. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych m.in. Miejskie Centrum Kultury – Mysłowice, Galeria 8 Plus – Warszawa, BWA Rzeszów (2009); Miejski Domu Kultury – Mikołów (2010); Galeria "na wprost" – Iława, Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych - Rzeszów (2011); Galeria Konduktorownia - Częstochowa (2012); Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego - Katowice, Galeria i Dom Tańca Kokko-Art - Łomianki-Warszawa (2014); Galeria Sztuki Współczesnej "Nowe Inspiracje" – Fabryka Porcelany Śląskiej – Katowice (2015); Galeria 4art w Noc Muzeów – Katowice (2016) i udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Otrzymała II Nagrodę w I Międzynarodowym konkursie plastycznym "Portret rodzinny" w Lublinie (1999); Wyróżnienie "Dla Młodego Twórcy" w IV Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu (2008); Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym DIALOG pt. ,"Dźwięki i rytmy" w MOK w Żorach (2011).

ID: 57178