ART OUTLET. Sztuka Dawna (wyniki)

23 stycznia 2018, godz. 19:00
86

Wincenty Smokowski
(1797 Wilno - 1876 Krykiany)

Portret Żyda, około 1870 r.

olej/płótno, 47 x 38 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'Wincenty Smokowski 1870 (?)' [sygnatura poprawiana]

Cena wylicytowana: 50 000
Estymacja: 7 000 - 10 000
Malarz i grafik. Studiował na uniwersytecie w Wilnie od 1817 roku m. in. u Jana Rustema, 1823-20 w Akademii w Petersburgu, 1831-36 medycynę w Wilnie. Malował obrazy o tematyce antycznej, historycznej, rodzajowej, religijnej, pejzaże i portrety. Największe uznanie mają jego rysunki, scenki rodzajowe, typy ludowe i drzeworyty. Był prekursorem nowoczesnego polskiego drzeworytu.

ID: 49534