Polonica, Militaria i Batalistyka (wyniki)

19 października 2017, godz. 19:00

Zygmunt Ajdukiewicz
(1861 Witkowice pod Tarnobrzegiem - 1917 Wiedeń)

Teka "Hero of two worlds. Kosciuszko. Great moments of Kosciuszko’s life immoratlized in 8 famous paintings by celebrated Polish artist Zygmunt Ajdukiewicz", 1945 r.

druk/papier, 7 plansz, 33,8 x 26,8 cm

Teka wydana nakładem Cosmopolitan Art Company w 1945 roku w Nowym Jorku. Składa się zestawu reprodukcji ośmiu obrazów olejnych Zygmunta Ajdukiewicza datowanych na 1890 rok. Towarzyszy jej folder z tekstem biogramu artysty oraz komentarza historycznego do obrazów z życia Tadeusza Kościuszki.

Cena wylicytowana: 2 000
Estymacja: 1 500 - 2 000
Stan zachowania
teka niekompletna (zawiera 7 reprodukcji)
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wymosi 18%.

ID: 52651