Aukcja Grafiki (wyniki)

30 maja 2017, godz. 19:00

Wojciech Weiss
(1875 Leorda, Rumunia - 1950 Kraków)

Kobieta przeglądająca obrazy

litografia/papier, 13 x 9,5 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany na kamieniu monogramem wiązanym p.d.: 'WW'

Cena wylicytowana: 1 000 *
Estymacja: 1 500 - 3 000
Artysta studiował w krakowskiej SSP w latach 1890 - 1899. Nagrodą za ukończenie szkoły- obok złotego medalu- było roczne stypendium na pobyt w Paryżu. W malarstwie artysty splatały się różne poetyki: realistyczna, ekspresjonistyczna i secesyjno-dekoracyjna. Stałą zaś cechą twórczości Weissa było inspirowanie się naturą, której głęboka znajomość leżała u podstaw każdego z namalowanych przez artystę dzieł.

ID: 48954