28 marca 2017, godz. 19:00
44

Urszula Kozieł
(ur. 1977, Częstochowa)

Z cyklu 'Geometria ujarzmiona', 2016 r.

akryl, kredka/płótno, 100 x 100 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'URSZULA KOZIEŁ z cyklu "Geometria ujarzmiona", 2016 ROK'

Cena wylicytowana: 1 100
W 2002 roku ukończyła studia na Wydziale Architektury na Politechnice Krakowskiej, uzyskując jednocześnie dyplom RIBA (Royal Institute of British Architects). W 2013 roku ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, gdzie przygotowywała dyplom z zakresu malarstwa pod kierunkiem prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej, oraz aneks rysunkowy wykonywany pod kierunkiem dr Wojciecha Kubiaka. Autorka akcji "Wprowadź sztukę do swojego domu", próbuje połączyć dziedzinę architektury i malarstwa. Tworzy prostą, minimalistyczną architekturę, jednak jej największą pasją jest malarstwo i to jemu poświęca się obecnie najaktywniej. Jest autorką cyklów obrazów: "Szukając ciszy", "Nieskończoność", "Geometria ujarzmiona". Jej prace abstrakcyjne, przepełnione spokojem i liryzmem, są ucieczką od pełnej zgiełku i chaosu codzienności.

ID: 47748