28 marca 2017, godz. 19:00

Michalina Czurakowska
(ur. 1986, Płock)

Białe papugi, 2013 r.

akryl/płótno, 150 x 150 cm

sygnowany na odwrociu: 'MICHALINA CZURAKOWSKA | 2013'

Cena wylicytowana: 1 200
Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 2014 roku jej dyplom otrzymał ocenę celującą z wyróżnieniem. Prace dyplomowe inspirowane trzymiesięczną podróżą do Australii zostały zakwalifikowane do Ogólnopolskiego Konkursu "Najlepsze Dyplomy 2014" w Gdańsku. Tworzy obrazy, tkaniny, ilustracje oraz projekty graficzne i scenograficzne. Pasjonuje się jogą i sztuką surrealistyczną. Od 2009 bierze udział w działaniach charytatywnych Biura Młodych - Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i wolontariatów w Krakowie i Warszawie. Jest autorką kilku wystaw indywidualnych oraz uczestniczką kilkunastu wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą.

ID: 48113