28 marca 2017, godz. 19:00

Maciej Mackiewicz
(ur. 1977, Gorzów Wielkopolski)

Forma efemeryczna 1002, 2017 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Maciej Mackiewicz | "FORMA EFEMERYCZNA 1002" | 2017'

Cena wylicytowana: 2 800
Uzyskał dyplom z malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tworzy głównie w technice olejnej na płótnie. Na drodze poszukiwań prace artysty przyjęły charakterystyczną "przestrzenną formę" przypominającą relief. W obrazach Mackiewicza linie tworzą postaci, przedmioty i pewne zjawiska. Światło i cień formuje przestrzeń, uwypuklając bądź zapadając się w płaskiej powierzchni płótna. Nastrój budowany jest przez kolor, który nadaje kształtom znacznie lub kontrastuje ze sobą, wzmacniając się wzajemnie. Nierzadko stosuje także elementy "lewitujące" nad płótnem, by jeszcze bardziej wywołać złudzenie trójwymiarowości i pogłębić iluzję. Brał udział w kilku wystawach w kraju i za granicą.

ID: 47961