28 marca 2017, godz. 19:00

Urszula Korwin-Kochanowska
(ur. 1984, Łódź)

Arthur's seat, 2014 r.

akryl/płótno, 40 x 60 cm

sygnowany p.d.: 'UK-K'

na odwrociu opisany: 'URSZULA KORWIN-KOCHANOWSKA 2014'

Cena wylicytowana: 800
Absolwentka University of The Arts London, Central Saint Martins College of Art and Design, (Design for Performance) w 2008 roku. Wraz z siostrą Pauliną Korwin-Kochanowską jest autorką scenografii do filmu fabularnego 'Zabić Bobra' (2011) scenariusz i reżyseria Jan Jakub Kolski. Asystentka scenografa Joanny Machy na planie filmowym Wojtka Smarzowskiego 'Drogówka' (2012). Odbyła trzymiesięczny staż w Atelier Pietro Longhi w Wenecji z zakresu projektowania, tworzenia kostiumów do opery oraz na karnawał wenecki w ramach projektu Leonardo da Vinci 2010. Ma za sobą również staż w The Royal Opera House w Londynie. Zajmuje się rysunkiem, ilustracją, scenografią, kostiumami, malarstwem, ceramiką, grafiką warsztatową. Bierze udział w wystawach zbiorowych, obecnie jest współzałożycielką jak i członkiem nieformalnej grupy PUL. Wystawy: Międzynarodowe Trienale Grafiki, Wiedeń 2013.

ID: 47804