28 marca 2017, godz. 19:00

Ewelina Ulanecka
(ur. 1983, Jelenia Góra)

Perfect Illusion, 2017 r.

technika mieszana/płótno, 150 x 120 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"Perfect Illusione" | Ewelina Ulanecka '2017 | la illusione '17'

Cena wylicytowana: 5 000
Z wykształcenia projektantka ubioru, obrazy tworzy pod pseudonimem artystycznym La iluzjon. W 2002 przeprowadziła się do Łodzi, gdzie zaczęła studia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania na Kierunku Projektowania Ubioru i Biżuterii w Katedrze Wzornictwa. W 2007 ukończyła studia z wyróżnieniem. Brała udział w wielu konkursach dla młodych projektantów, gdzie zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień m.in.: Złota Nitka, Manufaktura Fashion Weekend, New Look Design. Jej autorskie kolekcje wykorzystywano w filmach i teatrze. Obok miłości do projektowania mody, bardzo ważne miejsce zajmuje miłość do malarstwa abstrakcjonistycznego. Obrazy, które tworzy to spontaniczny i jednocześnie podświadomy zapis twórczy. Ciekawość świata i ludzkiej natury stanowi dla artystki niekończącą się inspirację w wyrażaniu jej emocji w tego typu malarstwie. Pasjonuje ją niepowtarzalność, nieprzewidywalność i ulotność. W pracach stara się kreować indywidualną wizję swojego stylu poprzez eksperymentowanie z kolorem i fakturą. Realizacje malarskie znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce jak i za granicą.

ID: 47684