28 marca 2017, godz. 19:00

Adam Wątor
(ur. 1970, Myślenice)

Postać przy lustrze II, 2016 r.

akryl/płótno, 100 x 110 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'Adam | Wątor | 2016'

na odwrociu opisany: 'ADAM WĄTOR 2016 | "POSTAĆ PRZY LUSTRZE II" '

Cena wylicytowana: 6 500
Jego uwagę przykuwa moda. Jako zdeklarowany minimalista, bardzo ostrożnie i skrajnie świadomie łączy czerń z bielą. Tą zasadą kieruję się w malarstwie jak i w innych działaniach wizualnych. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w 2012 roku. Odbył stypendium na Universitat der Kunst w Berlinie w pracowni prof. Marka Lamerta w 2011 roku. W 2011 roku zajął III miejsce w konkursie "Artystyczna Podróż Hestii". Swoje prace prezentował w w Artes Gallery w Nowym Jorku w 2011, na wystawie malarstwa w Galerii BWA w Tarnowie, jak i na wystawie malarstwa w ramach Fashion Week Berlin w Edged Showroom w 2012 roku.

ID: 47073