Aukcja Sztuki Dawnej. Prace na Papierze (wyniki)

24 listopada 2016, godz. 19:00

Aleksander Augustynowicz
(1865 Iskrzynia, pow. Krosno - 1944 Warszawa)

Indyki

akwarela/papier, 30,5 x 44 cm (w świete oprawy)

sygnowany l.d.: 'Augustynowicz'

Cena wylicytowana: 3 500
Estymacja: 2 500 - 4 000
W latach 1883-86 studiował w SSP w Krakowie u Feliksa Szynalewskiego, Jana Matejki i Władysława Łuszczkiewicza. Naukę kontynuował w 1888 roku w pracowni Stefana Hollósy'ego w Monachium. Odbył wiele podróży artystycznych do Włoch i na Węgry. Mieszkał we Lwowie, Zakopanem i Poznaniu. Należał m.in. do warszawskiego Towarzystwa Zachęty oraz ZAP. W 1896 roku, na Międzynarodowej Wystawie w Berlinie, otrzymał złoty medal. Tematem jego prac były najczęściej pejzaże, portrety, sceny rodzajowe i kwiaty. Obrazy artysty znajdują się m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie i Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego.

ID: 44903