13 września 2016, godz. 19:00

Lech Bator
(ur. 1986)

Smoker, 2013 r.

technika mieszana/płótno, 120 x 60 cm

sygnowany i datowany na odwrociu: 'LECH BATOR | 2013'

Cena wylicytowana: 1 700
Ukończył projektowanie graficzne w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, gdzie miał okazję kształcić się pod okiem wybitnych polskich artystów, takich jak Franciszek Starowieyski oraz Antoni Fałat. Równolegle zajmuje się grafiką i malarstwem. Jego obrazy na tyle mocno zaintrygowały kolekcjonera z Monako, że zdecydował się on na zakup 70 płócien naraz. Natomiast w 2018 roku w St. Moritz w Szwajcarii zestaw jego prac został zaprezentowany w Art Jed Gallery obok obrazów Damiena Hirsta, jednego z najlepiej sprzedających się współczesnych artystów. Lech Bator prezentował swoje prace również we Włoszech, Francji, Norwegii, Anglii i Stanach Zjednoczonych.

ID: 42862