DESA Living - Obiekty z okresu PRL i kolekcja designu Beaty Bochińskiej (wyniki)

30 czerwca 2016, godz. 19:00
142

Zestaw do kawy "Goplana" lata 60. XX w.

Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, Polska, proj. Wincenty Potacki

porcelana malowana, dzbanek (wys.: 26,5 cm), cukiernica (wys.:12,5 cm, szer.: 5,5 cm), 12 filiżanek (wys: 8 cm, szer.: 5,7 cm) projekt z 1960 r.

na spodzie znak wytwórni: 'Ć | ĆMIELÓW | MADE | IN POLAND'

Cena wylicytowana: 1 000 *
Estymacja: 1 400 - 1 800
Stan zachowania
brak mlecznika oraz spodków
kolekcja Beaty Bochińskiej
Ukończył MSSZiM w Warszawie na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. J.Szczepkowskiego. W okresie przedwojennym pracował w fabrykach porcelany w Ćmielowie i Chodzieży. W latach 1947-49 związany był z Fabryką Porcelany "Wałbrzych" w Wałbrzychu, następnie w latach 1949-50 z jaworzyńską "Karoliną". W latach 1950-55 pracował jako nauczyciel w Technikum Ceramicznym w Bolkowie. Od 1955 roku w Ćmielowie, gdzie pracował do przejścia na emeryturę w 1991 roku. Projektant porcelanowych serwisów m.in. "Krokus", "Goplana", "June", "London". Pasją jego życia było projektowanie porcelany.

ID: 41463