Aukcja Nowej Sztuki (wyniki)

14 kwietnia 2016, godz. 19:00
Powrót do katalogu
26

Bartek Buczek
(ur. 1987, Czechowice Dziedzice)

"Dywan to lawa I", 2016 r.

olej/płótno, 100 x 100 cm

sygnowany na odwrociu: 'BUCZEK'

Cena wylicytowana: 3 000
Estymacja: 5 000 - 9 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.
więcej informacji
Komentarz
"Bartek Buczek lubi podkreślać, że obok artysty, malarza jest też bukinistą, właścicielem antykwariatu książkowego. W jego twórczości malarskiej, a także tej wykraczającej poza ramy obrazów, odnaleźć można nie tyle inspiracje literackie, co raczej melancholijną atmosferę towarzyszącą skupionemu czytelnikowi, zamyślonemu detektywowi śledzącemu rozwój wątków i narracji. Dookreślając sposób działania artysty i jego twórczą osobowość, pozostaje cierpliwy. I w taki właśnie sposób knuje niemal rzeczywiste historie, czy to na blejtramach, czy na kartach książki".
Krzysztof Siatka, tekst kuratorski do wystawy "Za drogie, za słabe, zbyt trudne",
Bunkier Sztuki, 20-28.09.2015
Inspiracją najnowszej serii prac Bartka Buczka stała się melancholia, którą sam jako artysta odkrywa w sobie i stara się czerpać z tego stanu. Dla Buczka ważne są emocje, interesują go stany wytłumienia, ogłuszenia, odcięcia od bodźców. Artysta skupia się na przedmiotach, często stanowiących centrum jego prac, pozostając wierny kolorystyce poprzednich cykli: czerni, bieli i szarości.
Biogram artysty
Stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Absolwent ASP w Katowicach, dyplom w pracowni Andrzeja Tobisa. Profesjonalny malarz sztalugowy, bukinista, kolarz amator, pracownik galerii o szerokich kompetencjach zawodowych (techniczny, wystawiennik, artysta, aranżer i kurator), twórca videoartów, instalacji, a także autor tekstów (w tym książki „Za drogie, za słabe, zbyt trudne” znajdującej się w kolekcji krakowskiego Bunkra Sztuki). Uważa się za jednego z najzdolniejszych malarzy pokolenia. W jego erudycyjnej twórczości, także tej wykraczającej poza ramy obrazów, odnaleźć można melancholijną atmosferę, zakorzenioną w głęboko egzystencjalnej refleksji. Jako artystę interesuje go kondycja człowieka we współczesnym, stechnicyzowanym, odartym z uspokajających rytuałów świecie. Patrząc szeroko, interesuje go człowiek, a precyzyjnie, on sam.

ID: 40132

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem