III Aukcja Sztuki Współczesnej Fundacji Bátor Tábor Polska

7 października 2015, godz. 18:30
57

Joanna Pawlik
(ur. 1974, Kraków)

Bez tytułu, 2006 r.

olej/płótno, 40 x 40 cm

sygnowany i datowany na odwrociu: 'J. PAWLIK | 2006'

Cena wywoławcza: 2 000
Estymacja: 3 000 - 4 000
Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studia na Wydziale Malarstwa w latach 1994-99, dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią oraz wideo. Twórczość Joanny Pawlik oscyluje pomiędzy zagadnieniami społecznych mechanizmów wykluczenia a osobistymi przestrzeniami odczuwania. Jest artystką skupiającą się na badaniu własnych emocji, odnajdywaniu porozumienia pomiędzy rolami artystki i matki, dla której własne doświadczenia i życie wewnętrzne stają się materiałami, z których buduje swoje projekty. Autorka wielu wystaw indywidualnych (m. in. "Balans" Bunkier Sztuki, Kraków; Ekonomia Utraty, Galleri 69, Oslo; Spacer, Galeria Czarna, Warszawa 2009; Bez Śladu, Otwarta Pracownia, Kraków 2006). Prace Joanny Pawlik pokazywano także na wielu wystawach zbiorowych, ostatnio w Fotogalerie WUK, Wiedeń; DOX Contemporary Art Center, Praga. Laureatka nagród, wyróżnień oraz stypendiów, m. in.: wyróżnienie na 37. Biennale Bielska Jesień w 2005 r., nagroda główna na Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 5 w 2008 r., stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2013 r., stypendium „Młoda Polska" w 2010 r., Trust For Mutual Understanding, (nagroda), USA w 2010 r., rezydencja 18th Street Arts Center, Santa Monica, USA w 2010 r. Prace Joanny Pawlik znajdują się w kolekcjach prywatnych i publicznych, m. in. w kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK), kolekcji Bunkra Sztuki w Krakowie.

ID: 35898