Aukcja Dzieł Sztuki (wyniki)

9 października 2008, godz. 19:00

Jacek Malczewski
(1854 Radom - 1929 Kraków)

"Młodość", 1916 r.

olej/tektura, 146,5 x 98,5 cm

sygnowany i datowany l. d.: ‘J. Malczewski 1916’
na krośnie nalepki: ‘Zbiory Miejskie Krak. | DZP. 43/44/ Dep. P. Zygmunta Ziembickiego’; ‘TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | Autor: Jacek Malczewski | Tytuł dzieła: Młodość 1916 | olej, tektura […]; ‘Muzeum Narodowe w Poznaniu | Autor: Jacek Malczewski | Tytuł: Młodość (z tryptyku „Na drodze życia”) | 1916 | Monograficzna wystawa Jacka Malczewskiego XI. 1968- II. 1969’; Muzeum Jacka Malczewskiego | w Radomiu | Autor: Jacek Malczewski | Tytuł: Młodość 1916 | Technika i wykonanie: Ol/tekt/ 146,5 x 98,5 cm | Właściciel: wł. Prywatna | Wystawa: Jacek Malczewski | 1.10.2004 – 23.01.2005’; Bibliorafia: 1) Monograficzna wystawa Jacka Malczewskiego, Muzeum Narodowe w Poznaniu, listopada 1968 – luty 1969; 2) Jacek Malczewski, Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu, 1 października 2004 – 23 stycznia 2005; 3) Jacek Malczewski, Katalog wystawy monograficznej, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 1968, poz. 245; Obraz znajdował się w depozycie Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Cena wylicytowana: 455 000