Aukcja Dzieł Sztuki (wyniki)

9 października 2008, godz. 19:00

Wojciech Weiss
(1875 Leorda, Rumunia - 1950 Kraków)

Kobieta w japońskim

olej/płótno, 70 x 50 cm

sygnowany l. śr.: 'WW'

Cena wylicytowana: 60 000
Artysta studiował w krakowskiej SSP w latach 1890 - 1899. Nagrodą za ukończenie szkoły- obok złotego medalu- było roczne stypendium na pobyt w Paryżu. W malarstwie artysty splatały się różne poetyki: realistyczna, ekspresjonistyczna i secesyjno-dekoracyjna. Stałą zaś cechą twórczości Weissa było inspirowanie się naturą, której głęboka znajomość leżała u podstaw każdego z namalowanych przez artystę dzieł.