Aukcja Dzieł Sztuki (wyniki)

9 października 2008, godz. 19:00

Wojciech Weiss
(1875 Leorda, Rumunia - 1950 Kraków)

"Kalwaria", 1907 r.

olej/tektura, 27 x 39 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p. d.: 'WW'

Cena wylicytowana: 24 000
Artysta studiował w krakowskiej SSP w latach 1890 - 1899. Nagrodą za ukończenie szkoły- obok złotego medalu- było roczne stypendium na pobyt w Paryżu. W malarstwie artysty splatały się różne poetyki: realistyczna, ekspresjonistyczna i secesyjno-dekoracyjna. Stałą zaś cechą twórczości Weissa było inspirowanie się naturą, której głęboka znajomość leżała u podstaw każdego z namalowanych przez artystę dzieł.