Aukcja Dzieł Sztuki (wyniki)

9 października 2008, godz. 19:00

Rajmund Kanelba
(1897 Warszawa - 1960 Londyn)

Dziewczynka, po 1940 r.

olej/płótno, 61,5 x 46 cm

sygnowany p. d.: 'Kanelba'

Cena wylicytowana: 44 000
Był uczniem S. Lentza i T. Pruszkowskiego w warszawskiej SSP. Naukę malarstwa kontynuował w akademii w Wiedniu i w Paryżu. Od 1926 roku przebywał na zmianę we Francji, Anglii i USA. We wczesnych pracach dość tradycyjny, w późniejszym okresie nawiązywał do współczesnego malarstwa francuskiego. Malował nastrojowe, liryczne sceny rodzajowe, akty, kwiaty, kameralne kompozycje we wnętrzu, oraz szkicowo traktowane studia kobiet i dzieci.