Aukcja Prac na Papierze (wyniki)

26 listopada 2015, godz. 19:00

Erno Erb
(1878 Lwów (?) - 1943 Lwów)

Przekupki

olej/karton, 35 x 49 cm

sygnowany p.d.: 'E.Erb.'

Cena wylicytowana: 12 000
Estymacja: 12 000 - 18 000
Całe życie mieszkał i tworzył we Lwowie oraz przez dłuższy okres w Truskawcu. Najczęściej malował kompozycje olejne o bogatej fakturze. Ulubionymi tematami artysty był scenki rodzajowe z życia miasta: przekupki sprzedające kwiaty na targu, typy chłopów ukraińskich i Żydów oraz martwe natury i portrety.

ID: 35631