Aukcja Prac na Papierze (wyniki)

26 listopada 2015, godz. 19:00

Iwan Trusz
(1869 Wysocko - 1941 Lwów)

Wodospad

olej/tektura, 37 x 39,5 cm

sygnowany l.d. 'I. Trusz'

Cena wylicytowana: 14 000
Estymacja: 8 000 - 15 000
Studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u Leona Wyczółkowskiego i Jana Stanisławskiego, a następnie w Wiedniu i w Monachium. Wiele podróżował, m.in. do Rzymu, na Krym, do Palestyny i Egiptu, a podróże te dokumentował wieloma pejzażami i szkicami. Stale mieszkał we Lwowie, gdzie obecnie znajduje się poświęcone mu muzeum. Malował portrety, nastrojowe krajobrazy i sceny rodzajowe. Jego obrazy cenione i poszukiwane przez kolekcjonerów cieszyły się zawsze dużą popularnością.

ID: 37323