10 września 2015, godz. 19:00

Renata Magda
(ur. 1980, Rzeszów)

Ulotne chwile, 2015 r.

akryl/płótno, 100 x 70 cm

sygnowany l.d.: 'REN | MAG'

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Ulotne chwile | Renata Magda | 2015 r'

Cena wylicytowana: 1 700
Kształciła się na Uniwersytecie Ludowym, gdzie pod kierownictwem mgr Andrzeja Kijowskiego uzyskała dyplom z malarstwa i tkaniny artystycznej. W latach 2002-06 studiowała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ukończyła specjalizację malarstwo w pracowniach prof. Stanisława Białogłowicza i prof. Tadeusza Boruty. Następnie architekturę wnętrz w 2012 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej i prof. Andrzeja Bednarczyka i obroniła aneks z rysunku na pracowni dr. Wojciecha Kubiaka w 2014 roku. Członkini Krakowskiej grupy X. Malarstwo Renaty Magdy wyróżnia skłonność do kameralnego traktowania postaci kobiety. Charakterystyczna paleta barw, wyraziste, mocne, nasycone kolory, sceny rozgrywane w dekoracyjnych układach. Tematy przedstawiane w sposób zadziwiający prostotą i świeżością spojrzenia często zawierają w sobie subtelną alegorię przemyconą przez artystkę.

ID: 33343