10 września 2015, godz. 19:00

Agata Ruman
(ur. 1985, Pszczyna)

Sam na sam, 2015 r.

olej/płótno, 100 x 120 cm

sygnowany i datowany l.d.: 'A. RUMAN '15'

Cena wylicytowana: 1 500
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. W 2010 ukończyła Malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (dyplom pod kierunkiem prof. Jana Pręgowskiego). W tym samym roku ukończyła z wyróżnieniem studia na kierunku Konserwacja i restauracja dzieł sztuki, także na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (praca mgr pod kier. dr hab. Jadwigi Łukaszewicz, dyplom pod kier. prof. Iwony Langowskiej i mgr Marii Rudy). Ważniejsze wystawy indywidualne: 2012 - ''Flirt z przeszłością'', Poezja i muzyka pod ''13'', Pszczyna; 2014 - ''Malarstwo koncertowe'', wystawa towarzysząca koncertowi zespołu TSA, ''Chacharnia'', Czechowice-Dziedzice; 2015 - Malarstwo, Galeria MDK, Czechowice-Dziedzice; 2015 - ''Flirt z przeszłością'', promocyjna część Galerii Akademickiej ATH, Bielsko-Biała.

ID: 33341