Aukcja Charytatywna in Memoriam Maćka Berbeki (wyniki)

28 maja 2014, godz. 19:00

Jan Góra
(ur. 1936, Dukszty, Litwa)

Z tamtej strony, 1990 r.

olej/płótno, 92 x 73 cm

sygnowany p.d.: 'Jan Góra'

na odwrociu opisany:  'Jan Góra Z TAMTEJ STRONY" 1990' oraz naklejka autorska

Cena wylicytowana: 700
Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom otrzymał w prac. Prof. J. Studnickiego. Wykładowca malarstwa na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej od 1963 r. Uprawia malarstwo i grafikę artystyczną. Wystawy w Polsce oraz zagranicą: Wiedeń, Berlin, Praga, Paryż, Montreal, Monachium, Stuttgart, Genewa, Lozanna, Cambridge, Kopenhaga, Sztokholm, Tokio, Oslo, Nowy York, Kinszasa, Skopje.Laureat wielu nagród i wyróżnień. Prace w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.