Aukcja Charytatywna in Memoriam Maćka Berbeki (wyniki)

28 maja 2014, godz. 19:00

Anna Waligórska
(ur. 1979)

Bez tytułu, 2008 r.

akryl, olej/płótno, 60 x 60 cm

sygnowany p.d. monogramem: 'WA'

na odwrociu opisany: 'WA | 2008 Anna Waligórska'

Cena wylicytowana: 5 500
Studiowała malarstwo na Uniwersytecie Zielonogórskim i na ASP w Gdańsku. W maju 2005 roku uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni prof. M.Świeszewskiego. Oprócz malarstwa zajmuje się malarstwem ściennym, witrażem, grafiką warsztatową, scenografią. Obecnie pracuje na ASP na stanowisku asystenta w pracowni malarstwa ściennego i witrażu. W 2013 r. obroniła pracę doktorską p.t. "Środki symetrii". Głównym tematem malarstwa jest człowiek. Maluje cyklami, ponieważ idea obrazu nie wyczerpuje się w jednej pracy. Pozwala jej to na poszukiwanie wciąż nowych rozwiązań formalnych dla nurtujących ją malarskich problemów. Artystka w swoich pracach odwołuje się tradycyjnych przedstawień znanych z historii malarstwa i rozwija je, często sięgając po konwencje pastiszu. Portretuje siebie i bliski jej osoby. Pragnie skonfrontować sposób obrazowania sztuki dawnej z treściami jakie niesie współczesność.