Aukcja Prac na Papierze (wyniki)

18 września 2014, godz. 19:00
50

Wincenty Smokowski
(1797 Wilno - 1876 Krykiany)

Matka z dziećmi

tusz/papier, 16 x 11 cm (w świetle passe - partout)

sygnowany p.d.: 'W.S'

Malarz i grafik. Studiował na uniwersytecie w Wilnie od 1817 r. m. in. u J. Rustema, 1823-20 w akademii w Petersburgu, 1831-36 medycynęw Wilnie. Malował obrazy o tematyce antycznej, historycznej, rodzajowej, religijnej, pejzaże i portrety. Największe uznanie mają jego rysunki/ scenki rodzajowe, typy ludowe i drzeworyty.Był prekursorem nowoczesnego polskiego drzeworytu.

estymacja: 1 500 - 2 500

Cena wylicytowana: 800
Malarz i grafik. Studiował na uniwersytecie w Wilnie od 1817 roku m. in. u Jana Rustema, 1823-20 w Akademii w Petersburgu, 1831-36 medycynę w Wilnie. Malował obrazy o tematyce antycznej, historycznej, rodzajowej, religijnej, pejzaże i portrety. Największe uznanie mają jego rysunki, scenki rodzajowe, typy ludowe i drzeworyty. Był prekursorem nowoczesnego polskiego drzeworytu.