Aukcja Prac na Papierze (wyniki)

20 lutego 2014, godz. 19:00
67

Stanisław Marszałkiewicz
(1789 Warszawa - 1872 Warszawa)

Portret damy w granatowej sukni

akwarela, gwasz/papier, 21,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy)

sygnowany ołówkiem p.d.: 'Marszałkiewicz'

Malarz, miniaturzysta, litograf. Uczeń Marcella Bacciarellego i Antoniego Brodowskiego. Tworzył głównie portrety, malował wizerunki przedstawicieli arystokracji, mieszczaństwa, uczonych, aktorów. Najczęściej posługiwał się akwarelą i gwaszem, rzadziej techniką olejną. Od 1819 uczestniczył regularnie w warszawskich wystawach zbiorowych poza portretami prezentując miniaturowe kopie z dzieł Tycjana, van Dycka czy Rubensa. Jego styl cechuje pewny, swobodny rysunek, różnorodna technika malarska, bogata, wyrazista kolorystyka oraz trafność charakterystyki psychologicznej portretowanych osób.

Estymacja: 4 000 - 6 000

Cena wylicytowana: 4 000