II Aukcja Dzieł Sztuki z Kolekcji Fundacji Signum (wyniki)

29 maja 2012, godz. 19:00

Piero Cividalli
(ur. 1926, Izrael)

Głowa kobiety, 1984 r.

gwasz/papier, 35,5 x 24,5 cm

sygnowany i datowany p. d.: 'Cividalli | 84'

Piero Cividalli jest artystą izraelskim włoskiego pochodzenia. Wyemigrował do Izraela w 1939 roku, rozpoczął studia artystyczne pod kierunkiem Renzo Luizady, po wojnie kontynuował naukę we Florencji. Maluje, uczy malarstwa i historii sztuki, wystawia swoje obrazy w Izraelu i innych krajach. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród.

Estymacja: 2 000 - 4 000 zł

Cena wylicytowana: 1 500 *