Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie Po 1989 (wyniki)
29 września 2020 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 9 500 zł

Cena wylicytowana: 9 500 zł

olej, akryl, emalia akrylowa/płótno, 120 x 150 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'JAKUB CIĘŻKI | LINIE 7, 2009'
ID: 88740
  • „Sceny rodzajowe” (wspólnie z Tomaszem Kulką), Propaganda, Warszawa, 21.04-06.06.2012
  • „Meta – Biel”, Freies Museum, Berlin, 11.11-08.12.2011
  • „To read between the lines”, BWA, Sanok, 15.01-26.02.2010
  • „To read between the lines”, Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Lublin, 10.12-31.12.2009
„Zainteresowanie strukturami z metalu kieruje w roku 2009 uwagę Ciężkiego na ogrodzenia i kraty, wskutek czego powstaje seria ’To read between the lines’, rok później zaś na rusztowania. Motyw ten, eksploatowany w kilku pracach, przynosi artyście Grand Prix na Biennale Malarstwa ’Bielska Jesień 2011’. Marta Smolińska