Sztuka Dawna. XIX wiek - modernizm - międzywojnie

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (48)

Tadeusz Ajdukiewicz
Żołnierze na koniach, 1895
olej/deska, 37 x 57,5 cm
Cena wylicytowana: 35 000 zł
Wojciech Kossak
Fragment Panoramy Berezyńskiej
olej/płótno, 175 x 250 cm
Cena wylicytowana: 110 000 zł
Jan Stanisławski
Horyzont z Panoramy Berezyny, około 1896
olej/płótno naklejone na tekturę, 30,5 x 45,5 cm
* Wylicytowane warunkowo: 35 000 zł
Alfred Wierusz-Kowalski
W drodze na jarmark
olej/płótno, 21,5 x 47,5 cm
* Wylicytowane warunkowo: 210 000 zł
Franciszek Żmurko
"Ogień", około 1896
olej/płótno (dublowane), 167 x 221 cm
* Wylicytowane warunkowo: 170 000 zł
Maurycy Gottlieb
Szkic do Rechy, 1877
gwasz/tektura, 29 x 20 cm
Pantaleon Szyndler
"Mulatka"
olej/płótno, 48 x 39 cm
Cena wylicytowana: 42 000 zł
Ignacy Gierdziejewski
Scena historyczna , 1856
olej/płótno (dublowane), 54,5 x 42,5 cm
* Wylicytowane warunkowo: 5 500 zł
Leon Wyczółkowski
Pejzaż z widokiem na Żółtą Turnię ('Pejzaż górski')
olej/płótno naklejone na tekturę, 31,5 x 46,5 cm
Cena wylicytowana: 150 000 zł
Józef Pankiewicz
"Motyw z Les Andelys", 1920
olej/tektura, 26 x 34 cm
Cena wylicytowana: 80 000 zł
Olga Boznańska
Portret kobiety (Blanka Mercère?)
olej/tektura, 75,5 x 59,5 cm
Jan Stanisławski
Pejzaż z wierzbami, około 1903-05
olej/tektura, 14 x 20,5 cm
Bolesław Szańkowski
Cyganka
olej/płyta pilśniowa, 104,1 x 86,4 cm
Cena wylicytowana: 42 000 zł
Jan Styka
Portret kobiety
olej/tektura, 51 x 49 cm
* Wylicytowane warunkowo: 24 000 zł
Alfons Karpiński
Przy studni, 1911
olej/płótno, 75,5 x 94 cm
Cena wylicytowana: 90 000 zł
Oleksa (Aleksander) Nowakiwskij (Nowakowski)
Floksy, 1911
olej/tektura, 41,5 x 32 cm
Cena wylicytowana: 20 000 zł
Stanisław Czajkowski
Świątek nad Wisłą , 1919
olej/płótno, 70 x 52,5 cm
* Wylicytowane warunkowo: 10 000 zł
Rafał Malczewski
Zamarła turnia
olej/tektura, 87 x 70 cm
Cena wylicytowana: 220 000 zł
Stefan Płużański
Węglarze, 1940
olej/sklejka, 38 x 49,5 cm
Cena wylicytowana: 28 000 zł
Bronisław Jamontt
Cerkiew , 1936
tempera/papier naklejony na tekturę, 33 x 25,5 cm
Cena wylicytowana: 6 000 zł
Efraim i Menasze Seidenbeutel
Pejzaż
olej/płótno, 80 x 70 cm
Cena wylicytowana: 38 000 zł
Wlastimil Hofman
Pallas Atena Polska, 1957
olej/sklejka, 40 x 55 cm
Cena wylicytowana: 12 000 zł
Wlastimil Hofman
Ellenai i Eloe - scena symboliczna, 1921
olej/deska, 33,5 x 22 cm
Cena wylicytowana: 17 000 zł
Wojciech Kossak
Łeb konia, 1941
olej/tektura, 35,5 x 31 cm
* Wylicytowane warunkowo: 15 000 zł
Włodzimierz Nałęcz
Mięćmierz ("Wioska nad Wisłą"), 1913
olej/płótno, 69 x 97,5 cm
Cena wylicytowana: 20 000 zł
Feliks Michał Wygrzywalski
Fontana di Trevi , 1925
olej/sklejka, 22 x 31,5 cm
Cena wylicytowana: 4 800 zł
Wojciech Weiss
Bukiet goździków w wazonie
olej/papier naklejony na tekturę, 47 x 28 cm
Cena wylicytowana: 14 000 zł