Sztuka Dawna. XIX wiek - modernizm - międzywojnie

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (61)

Marian Wawrzeniecki
Z podań słowiańskich, 1914
olej/płótno (dublowane), 58 x 48 cm
Cena wylicytowana: 13 000 zł
Jan Stanisławski
"Wieczór"
olej/płótno naklejone na sklejkę, 25 x 15 cm
Cena wylicytowana: 48 000 zł
Jan Stanisławski
Zagajnik
olej/tektura, 23 x 31 cm
Cena wylicytowana: 35 000 zł
Olga Boznańska
Autoportret, około 1930
olej/tektura, 37 x 33 cm
* Wylicytowane warunkowo: 70 000 zł
Stanisław Wyspiański
Macierzyństwo, 1904
pastel/papier naklejony na tekturę, 62 x 47,4 cm
Cena wylicytowana: 3 700 000 zł
Jacek Malczewski
Scena z Powstania Styczniowego
olej/tektura, 53 x 97 cm
Cena wylicytowana: 90 000 zł
Jacek Malczewski
Portret Jana Barszczyńskiego, 1926
olej/płótno, 33 x 26,8 cm
* Wylicytowane warunkowo: 48 000 zł
Józef Pankiewicz
"Port w St. Tropez" ("Brzeg"), 1909
olej/tektura, 27 x 35 cm
Cena wylicytowana: 120 000 zł
Józef Mehoffer
"Jankówka", 1910
olej/deska, 26,5 x 36 cm
* Wylicytowane warunkowo: 95 000 zł
Stanisław Kamocki
"We wsi" (Wola Radziszowska)
olej/tektura, 36 x 50 cm
Cena wylicytowana: 6 000 zł
Stanisław Czajkowski
Kapliczka w górach, 1929
olej/płótno, 50,5 x 70,5 cm
Cena wylicytowana: 14 000 zł
Wlastimil Hofman
Wizja, 1922
olej/tektura, 68 x 96 cm
* Wylicytowane warunkowo: 32 000 zł
Wlastimil Hofman
"Św. Krzysztof"
olej/sklejka, 33,5 x 24 cm
Cena wylicytowana: 11 000 zł
Zygmunt Rozwadowski
Ułani na postoju, 1897
olej/płótno, 55,5 x 75,5 cm
Cena wylicytowana: 90 000 zł
Seweryn Bieszczad
Zbite lekarstwo, 1887
olej/płótno, 47 x 62 cm
Cena wylicytowana: 30 000 zł
January Suchodolski
Chodkiewicz pod Kircholmem, 1858
olej/płótno (dublowane), 120 x 160 cm
* Wylicytowane warunkowo: 540 000 zł
Jan Matejko
Portret Antoniego Serafińskiego, 1872
olej/tektura, karton, 46,5 x 38,5 cm
Cena wylicytowana: 540 000 zł
Maurycy Gottlieb (przypisywany)
Staruszka w czepku szabasowym, 1878
olej/płótno, 33 x 26 cm
* Wylicytowane warunkowo: 150 000 zł
Szymon Buchbinder
Uczony w pracowni, 1885
olej/deska, 18 x 25 cm
* Wylicytowane warunkowo: 15 000 zł
Józef Chełmoński
"Wschód księżyca", 1888
olej/płótno, 55 x 82 cm
Cena wylicytowana: 700 000 zł
Stanisław Bohusz-Siestrzeńcewicz
Przed chatą , 1922
olej/płótno, 100 x 135 cm
Ludwik Kurella
W małym miasteczku, około 1880
olej/płótno, 65,5 x 113 cm
Cena wylicytowana: 230 000 zł
Tadeusz Popiel
Harfista (Dawid), około 1885-90
olej/płótno, 74 x 53,5 cm
Cena wylicytowana: 16 000 zł
Alfred Wierusz-Kowalski
"Dożynki"
olej/płótno, 32 x 56 cm
* Wylicytowane warunkowo: 280 000 zł
Franciszek Ejsmond
"Walka o byt", 1885
olej/płótno, 64,5 x 78 cm
Cena wylicytowana: 110 000 zł
Alfons Dunin-Borkowski
Portret Wandy Chełmońskiej jako dziecka
olej/płótno (dublowane), 114 x 76 cm
Cena wylicytowana: 38 000 zł
Albert Taljański
Portret starszej kobiety
olej/deska, 33 x 25 cm
Cena wylicytowana: 11 000 zł
Mela Muter
Bretońskie miasteczko
olej/deska, 50 x 61 cm
Cena wylicytowana: 150 000 zł
Mojżesz Kisling
Kobiecy akt siedzący, 1928
olej/płótno, 73 x 54,5 cm
Cena wylicytowana: 700 000 zł
Mojżesz Kisling
Port w Marsylii
olej/płótno, 53,5 x 46 cm
Cena wylicytowana: 480 000 zł