Sztuka Dawna. Prace na Papierze

Filmy o aukcji

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (46)

Nikifor Krynicki
Widok na rynek , lata 30. XX w.
akwarela, ołówek/papier, 17,5 x 25 cm
Cena wylicytowana: 8 000 zł
Nikifor Krynicki
Pejzaż miejski , lata 20. XX w.
akwarela/papier, 18,5 x 27 cm
Cena wylicytowana: 6 500 zł
Nikifor Krynicki
Architektura fantastyczna z motywem dworca kolejowego, około 1926
akwarela, ołówek/papier , 20 x 16,5 cm
Cena wylicytowana: 19 000 zł
Nikifor Krynicki
Nikifor przemawiający, lata 30. XX w.
akwarela, ołówek/papier, 37,5 x 27,5 cm
Cena wylicytowana: 11 000 zł
Nikifor Krynicki
Autoportret, lata 30. XX w.
akwarela, ołówek/papier, 36 x 23 cm
Cena wylicytowana: 10 000 zł
Nikifor Krynicki
Synagoga, lata 30. XX w.
akwarela, ołówek/papier, 30,5 x 22 cm (arkusz)
Cena wylicytowana: 11 000 zł
Jan Matejko
Dwa współoprawne rysunki - "Ubiory w Polsce" oraz "Elżbieta z Pileckich Granowska"
ołówek/papier , 12,6 x 10 cm (wymiary każdej pracy)
Cena wylicytowana: 32 000 zł
Jan Matejko
"Xiążę Radziwiłł Rudobrody", 1867
ołówek/papier , 21 x 17 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 30 000 zł
Rafał Malczewski
Widok na Giewont, 1936
akwarela/papier, 32 x 47,5 cm
Cena wylicytowana: 35 000 zł
Rafał Malczewski
Pejzaż górski
kredka/papier , deska, 28 x 37,5 cm
Cena wylicytowana: 6 000 zł
Zofia Stryjeńska
Podhalański grajek
gwasz/tektura, 94 x 56 cm
Cena wylicytowana: 100 000 zł
Julian Fałat
"Przylot bocianów na Polesiu", około 1906
akwarela/tektura, 26 x 67 cm
Cena wylicytowana: 48 000 zł
Julian Fałat
Odwrót wojsk Napoleona nad Berezyną, 1895
akwarela, kredka/tektura, 60 x 140 cm
Cena wylicytowana: 270 000 zł
Artur Grottger
Portret narzeczonej artysty Wandy Monné, 1866
ołówek/papier , 37 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 38 000 zł
Piotr Michałowski
Portret konny Napoleona (Recto) / Szkice koni (Verso)
akwarela, ołówek/papier , 48 x 31 cm
Cena wylicytowana: 26 000 zł
Feliks Michał Wygrzywalski
Autoportret z papierosem
akwarela, gwasz/papier , 61,5 x 86 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 22 000 zł
Mela Muter
Łodzie w porcie
akwarela, ołówek/papier , 33 x 60 cm
Cena wylicytowana: 45 000 zł
Stanisław Zawadzki
Portret dziewczyny
akwarela/papier, 40 x 32 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 3 200 zł
Jacek Mierzejewski
Szkic głów do "Pogrzebu", około 1918
technika mieszana/papier , 19,5 x 16 cm
Cena wylicytowana: 9 500 zł
Bolesław Cybis
Portret dziewczyny za sznurem korali, około 1925-1929
pastel, kredka/papier , 60,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 26 000 zł
Stanisław Błoński
"Kazimierz Dolny", 1926
akwarela, ołówek, kredka/papier, 29,5 x 45 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 1 800 zł
Friedrich Iwan
Pejzaż z chatą
akwarela, ołówek/papier, 30,9 x 24,8 cm
Cena wylicytowana: 6 500 zł
44
Stefan Filipkiewicz
"Zakopane"
akwarela, gwasz/papier naklejony na tekturę, 47,5 x 67 cm
Cena wylicytowana: 4 500 zł
49
Artur Markowicz
Żydzi nad księgami, 1925
pastel/papier, 44 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 9 500 zł
50
Jakub Zucker
Mężczyzna przy arkadach
pastel/papier , 31 x 24 cm
Cena wylicytowana: 2 200 zł
51
Irena Hassenberg (Reno)
Widok znad Sekwany w Melun, 1928
akwarela/papier , 42 x 49 cm
Cena wylicytowana: 3 800 zł
53
Henryk Epstein
Port w Quiberon, lata 30. XX w.
akwarela/papier , 40 x 54 cm
Cena wylicytowana: 7 500 zł
60
Józef Pieniążek
"Wąchock", 1918
akwarela/papier , 30,5 x 23,8 cm (zadruk)
Cena wylicytowana: 1 300 zł