Sztuka Dawna. Prace na Papierze

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (54)

Nikifor Krynicki
Willa, około 1940
akwarela, gwasz/papier, 23,3 x 15,2 cm
Cena wylicytowana: 11 000 zł
Nikifor Krynicki
"Dąbrowa", lata 60. XX w.
akwarela, ołówek/papier, 22 x 14 cm
Cena wylicytowana: 7 500 zł
Nikifor Krynicki
Widok kościoła, około 1960
ołówek, kredka/papier, 23,5 x 17 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 5 500 zł
Nikifor Krynicki
Widok na Bazylikę, lata 60. XX w.
akwarela/papier, 20 x 15 cm
Cena wylicytowana: 7 000 zł
Leon Wyczółkowski
Wawel - widok na krużganki, 1911
akwarela, ołówek/papier, 31,5 x 24 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 22 000 zł
Leon Wyczółkowski
Kościół św. Piotra i Pawła w Krakowie, 1924
tusz, technika własna/papier, 38,5 x 49 cm
Cena wylicytowana: 42 000 zł
Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy)
Portret Ady Propper, 1926
pastel/papier, 59,7 x 48,3 cm
Cena wylicytowana: 130 000 zł
Stanisław Wyspiański
Studium kwiatu - kosaćce, 1900
pastel/papier naklejony na tekturę, 69,5 x 50,4 cm
Cena wylicytowana: 48 000 zł
Władysław Podkowiński
"Góry Świętokrzyskie", 1890
akwarela/papier, 18,5 x 26 cm
Cena wylicytowana: 20 000 zł
Juliusz Kossak
Stadnina, 1882
akwarela/papier, 20 x 32 cm
Cena wylicytowana: 65 000 zł
Władysław Bakałowicz
Portret damy z biżuterią, 1866
mieszana/papier, 58 x 43 cm
Cena wylicytowana: 55 000 zł
Mela (Maria Melania) Muter (Mutermilch)
Stogi siana, 1950
akwarela, tusz/papier, 35,2 x 50,2 cm
Cena wylicytowana: 28 000 zł
Zygmunt Józef Menkes
Para
gwasz/papier, 52 x 37 cm
Cena wylicytowana: 22 000 zł
Henryk Gotlib
"Akty", lata 40. XX w.
akwarela, ołówek/papier, 71 x 217 cm
Cena wylicytowana: 22 000 zł
Feliks Michał Wygrzywalski
"Znawcy"
pastel/papier, 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 16 000 zł
Józef Mehoffer
Projekt do Sali Sejmu w Warszawie , 1929
tusz/papier, 18,2 x 11,2 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 4 000 zł
Karol Kossak
Konie i przewodnik
akwarela/papier, 27,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 4 000 zł
Juliusz Holzmüller
Koń w zaprzęgu, 1909
akwarela/papier, 32,5 x 44 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 2 000 zł
Roman Kramsztyk
"Głowa chłopca", 1940-1942
tusz/papier, 16 x 11 cm
Cena wylicytowana: 12 000 zł
Bolesław Cybis
Macierzyństwo, około 1923
akwarela, kredka, węgiel/papier, 30,5 x 41 cm
Cena wylicytowana: 12 000 zł
Bolesław Cybis
Akt kobiety siedzącej pod drzewem, 1925 - 1929
akwarela, ołówek, sepia/papier, 21,8 x 13,8 cm
Cena wylicytowana: 9 000 zł
Bronisława Rychter-Janowska
W słońcu
olej/tektura, 27 x 37 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 17 000 zł
Marian Mokwa
Pejzaż z jeziorem, 1952
akwarela/papier, 21 x 28,5 cm
Cena wylicytowana: 3 500 zł
Marian Mokwa
Pejzaż nadmorski, 1929
akwarela/papier, 35 x 49 cm
Cena wylicytowana: 10 000 zł
Christo Kutew
Akt męski siedzący, 1894
węgiel/papier, 140 x 90 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 17 000 zł
Jan Cybis
Akt z rękami z tyłu, 1939
ołówek/papier, 28,4 x 22 cm
Cena wylicytowana: 800 zł
44
Jan Cybis
Akt kobiecy tyłem, lata 30. XX wiek
ołówek/papier, 25,4 x 13,3 cm
Cena wylicytowana: 900 zł
Autor nierozpoznany (XX w.)
Dama z psem, 1924
akwarela, tusz/papier, 16 x 16 cm
Cena wylicytowana: 1 700 zł