Prace na Papierze: Sztuka Dawna

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (50)

Leon Wyczółkowski
Widok na Klasztor Norbertanek w Krakowie, 1918
akwarela, ołówek/papier, 23,3 x 31,2 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 15 000 zł
Leon Wyczółkowski
Białe róże w wazonie, 1911
akwarela, pastel, gwasz/tektura, 85,5 x 66,5 cm
Cena wylicytowana: 170 000 zł
Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy)
Portret kobiety, 1939
pastel/papier, 67,5 x 48 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 80 000 zł
Józef Mehoffer
Projekt winiety dla "Chimery". "Synowie ziemi" Stanisława Przybyszewskiego, 1901
tusz, gwasz/papier, 21,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 6 000 zł
Stanisław Wyspiański
Studium kwiatu, kosaćce, po 1900
pastel/papier naklejony na tekturę, 69,5 x 50,4 cm
Cena wylicytowana: 45 000 zł
Wojciech Weiss
Słoneczniki i jabłonie
pastel/papier, 90,2 x 62,4 cm
Cena wylicytowana: 28 000 zł
Zygmunt Rozwadowski
Ułan Legionów Polskich na koniu, 1918
akwarela, ołówek/papier, 32,5 x 40 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 7 000 zł
Wojciech Kossak
"Wańka" , 1915
akwarela/papier, 15,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 11 000 zł
Julian Fałat
"Dentysta", lata 80. XIX w.
akwarela/papier, 29 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 26 000 zł
Julian Fałat
Pejzaż z Bystrej
akwarela/papier, 18 x 30 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 14 000 zł
Bronisława Rychter-Janowska
Wnętrze salonu
olej/tektura, 31,5 x 41 cm
Cena wylicytowana: 9 500 zł
Teodor Axentowicz
Czytająca
pastel/papier, 66 x 47 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 32 000 zł
Mela Muter
Uliczka w Carpentaras (recto) / Studium krów (verso), lata 20. XX w.
akwarela, tusz/papier, 47,5 x 31,5 cm (wymiary oprawy)
Cena wylicytowana: 32 000 zł
Alicja Hohermann
Dziewczynka z woalem, 1943
gwasz/papier, 33 x 24 cm (arkusz)
Cena wylicytowana: 7 000 zł
Leopold Gottlieb
Rybacy, 1926
tempera/papier, 54 x 45,7 cm
Cena wylicytowana: 120 000 zł
Wacław Borowski
Pierrot, około 1930
ołówek, kredka/papier, 55 x 40 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 17 000 zł
Zdzisław Cyankiewicz / Cyan
Madonna z Dzieciątkiem
gwasz/papier, 18,5 x 14,8 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 1 100 zł
Zdzisław Cyankiewicz / Cyan
Gejsza z kwiatem wiśni
pastel/papier, 32 x 55,5 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 2 000 zł
Zygmunt Waliszewski
Martwa natura z kwiatami, 1927
akwarela/papier, 62,5 x 83 cm
Cena wylicytowana: 22 000 zł
Zdzisław Kraśnik
Martwa natura z peoniami
akwarela/papier, 74,5 x 54 cm
Cena wylicytowana: 1 300 zł
Józef Kidoń
Martwa natura z bukietem kwiatów, 1959
akwarela, ołówek/papier, 12 x 9 cm
Cena wylicytowana: 400 zł
Franciszek Turek
Anemony w wazonie, 1922
akwarela/tektura, 66,5 x 46 cm
Cena wylicytowana: 2 600 zł
Józef Krzesz-Męcina
"Wesele"
akwarela/papier, 27,5 x 49 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 5 000 zł
Stanisław Górski
Góral z fajką
pastel/papier, 36 x 25 cm
Cena wylicytowana: 1 900 zł
Szymon Müller
Na łące
pastel/papier, 25,5 x 47,5 cm
Cena wylicytowana: 3 500 zł
Jan Gąsiennica-Szostak
Tryptyk zimowy
akwarela/papier, 19 x 48 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 1 200 zł
44
Rafał Malczewski
Pejzaż kanadyjski, po 1943
akwarela/papier, 37,5 x 54,5 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 12 000 zł
Wanda Genntil-Tippenhauer
Pejzaż górski
akwarela/papier, 35 x 49 cm
Cena wylicytowana: 5 000 zł
49
Mieczysław Szczerbiński
Pejzaż nadmorski
gwasz/papier, 24,4 x 46 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 1 800 zł