Judaika

Pierwsza aukcja Judaików w domu aukcyjnym Desa Unicum - wybór przedmiotów związanych z obrządkiem, jak i tematycznie z kulturą i historią żydowską

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (14)

1302
Jerzy Krawczyk
Żydzi
olej/płótno, 41 x 78 cm
Cena wylicytowana: 13 000 zł
1303
Chaim Goldberg
Gra na rogu, 1971
akwarela, tusz/karton, 55 x 75 cm
Cena wylicytowana: 8 500 zł
1304
Chaim Goldberg
Klezmerzy, 1998
akwarela, tusz/karton, 58 x 76 cm
Cena wylicytowana: 8 500 zł
1305
Chaim Goldberg
Żydowskie wesele
litografia barwna/papier, 45 x 59 cm
Cena wylicytowana: 1 100 zł
1309
Jacek Sroka
"Żydowska martwa natura", 1987
olej/płótno, 40 x 25 cm
Cena wylicytowana: 2 800 zł
1310
Pojemnik na etrog
2 poł. XIX w.
szkło, 15 x 14 x 10 cm
Cena wylicytowana: 1 100 zł
1335
Jonasz Stern
Getto lwowskie, 1945-1956
linoryt/papier, 8 grafik: 28 x 38 cm 2 grafiki: 38 x 48 cm
Cena wylicytowana: 4 500 zł
1341
Tkanina na pulpit
pocz. XX w.
tkanina, 83 x 37 cm
Cena wylicytowana: 500 zł
1347
Kubeczek kiduszowy
1892-1908
Kijów
srebro złocone, 4,4 x 4 cm
Cena wylicytowana: 300 zł
1354
Para świeczników szabasowych
XIX/XX w.
mosiądz, 19 x 14,5 cm
Cena wylicytowana: 400 zł
1355
Drejdel (bączek)
koniec XX w.
Ben-Zion
marmur, srebro, 11,5 x 7,6 x 7 cm
Cena wylicytowana: 400 zł
1364
Taca
XIX/XX w.
repusowanie/mosiądz, 5 x 64 x 64 cm
Cena wylicytowana: 1 100 zł