Jacek Sroka. Bez koloru nie ma malarstwa

Kolor stanowi dominantę prac malarskich Jacka Sroki. Spełnia zadania estetyczne, a także jest kluczowym narzędziem, za pomocą którego artysta komunikuje widzowi swoje przemyślenia. Jak wspominał Sroka w jednym z wywiadów: "Bez koloru nie ma malarstwa. Ta prosta prawda dotyczy nawet realizacji monochromatycznych, nawet te mogą być, jak błękitne obrazy Yves Klein’a, cudowną manifestacją witalności i wigoru malarstwa." W trzydziestu dwóch pracach zgromadzonych na jesiennej aukcji online odnaleźć można wszystkie cechy charakterystyczne dla artystycznej działalności Jacka Sroki. Od dzikości malarskiej formy, przez ostrość artystycznego komentarza, aż po ironiczną, czy też często groteskową treść.

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (16)

5001
Jacek Sroka
"Kalendarzyk małżeński", 1995
olej/płótno, 140 x 160 cm
Cena wylicytowana: 6 000 zł
5002
Jacek Sroka
"Obrazek obsceniczny', 1991
olej/płótno, 120 x 180 cm
Cena wylicytowana: 6 500 zł
5003
Jacek Sroka
"Łazienka", 1993
olej/płótno, 179,5 x 119,5 cm
Cena wylicytowana: 7 500 zł
5004
Jacek Sroka
Spacer, 1989
olej/płótno, 46,5 x 61,5 cm
Cena wylicytowana: 5 000 zł
5007
Jacek Sroka
Głębia, 1995
olej/płótno, 90 x 105 cm
Cena wylicytowana: 5 000 zł
5008
Jacek Sroka
"Świeża woda", 1989
olej/płótno, 71 x 85 cm
Cena wylicytowana: 4 500 zł
5009
Jacek Sroka
Radio, 1995
olej/płótno, 65 x 92 cm
Cena wylicytowana: 4 500 zł
5012
Jacek Sroka
"Żydowska martwa natura", 1987
olej/płótno, 40 x 25 cm
Cena wylicytowana: 3 000 zł
5016
Jacek Sroka
"Pieskie życie", 1992
olej/płótno, 24,5 x 33,5 cm
Cena wylicytowana: 2 800 zł
5019
Jacek Sroka
Statki obcych, 1992
olej/płótno, 61,5 x 46 cm
Cena wylicytowana: 4 500 zł
5020
Jacek Sroka
Samochody w mieście, 1994
olej/płótno, 100 x 100 cm
Cena wylicytowana: 9 000 zł
5026
Jacek Sroka
"Płonący Dom", 1996
olej/płótno, 75 x 94,5 cm
Cena wylicytowana: 7 000 zł
5028
Jacek Sroka
"Ciacia w mieście", 1995
olej/płótno, 106 x 90 cm
Cena wylicytowana: 5 500 zł
5029
Jacek Sroka
"Biskup w łazience", 1986
olej/płótno, 51 x 71 cm
Cena wylicytowana: 4 500 zł
5031
Jacek Sroka
"Przezroczyste stroje", 2007
akwaforta/papier, 26 x 21 cm (zadruk)
Cena wylicytowana: 1 300 zł
5032
Jacek Sroka
"Koniec", 1983
akwaforta, akwatinta/papier, 13 x 11 cm
Cena wylicytowana: 1 600 zł