Ludowość, Folklor, Art Brut. Sztuka zwana naiwną

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (20)

Ewelina Pęksowa
Kolędnicy
tempera/szkło, 39 x 30 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 1 900 zł
Katarzyna Gawłowa
"Pielgrzymka"
tempera/płyta, 64 x 74 cm
Cena wylicytowana: 1 600 zł
Marianna Wiśnios
Madonna z Dzieciątkiem, 1984
gwasz, kredka/karton, 97 x 62 cm
Cena wylicytowana: 700 zł
Maria Tarnawska-Wójtowicz
"Kwiaty z kogutem", 1970
olej/płyta, 33 x 32,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 900 zł
Paweł Wróbel
Kąpiel, 1983
technika własna/płótno, 50 x 60 cm
Cena wylicytowana: 8 500 zł
Paweł Wróbel
Diabelska kąpiel, 1983
technika własna/płótno, 50 x 59 cm
Cena wylicytowana: 5 000 zł
Paweł Wróbel
Targ, 1983
technika własna/płótno, 63,5 x 88 cm
Cena wylicytowana: 11 000 zł
Bronisław Krawczuk
Zimowy pejzaż miejski, 1994
olej/płyta, 49,5 x 60,5 cm
Cena wylicytowana: 1 800 zł
Halina Dąbrowska
"Alienacja" ("Ruiny Krakowa"), 1970
olej/tektura, 29 x 33 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 1 900 zł
Halina Dąbrowska
"Staruszka na zarośniętym chodniku", 1976
olej/tektura, 30,5 x 27 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 1 600 zł
Antoni Fiutak
Portret arystokraty, 1936
olej/płótno, 49 x 31 cm
Cena wylicytowana: 600 zł
Abram Jechiel Topor
Po kąpieli, c. 1978
tusz, olej, kreda/papier, 25,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 800 zł
Jan Nowak
"Mężczyzna", 1973
linoryt/papier, 42 x 57 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 1 900 zł
Stanisław Zagajewski
Bukiet, 2 poł. XX w.
ceramika, tworzywo sztuczne, 41 x 20 x 16 cm
Cena wylicytowana: 1 300 zł
Zestaw czterech kafli huculskich
1858
ceramika szkliwiona, 24 x 20,5 cm
Cena wylicytowana: 2 400 zł
49
Stanisław Opaliński
Myśliwa
drewno polichromowane, 35,5 x 20,5 x 11 cm
Cena wylicytowana: 600 zł
52
Zdzisław Kłosiński
Długowłosa
drewno, 57,5 x 14,5 x 6 cm
Cena wylicytowana: 500 zł
53
Ryszard Sęk
Anioł ze skrzypcami
drewno polichromowane, 21,5 x 10 x 7 cm
Cena wylicytowana: 500 zł
54
drewno polichromowane, 30,5 x 7,5 x 9,5 cm
Cena wylicytowana: 400 zł
56
Matka Boska Niepokalana
tempera/szkło, 42,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 500 zł