Aukcja Komiksu i Ilustracji

Serdecznie zapraszamy na piątą, jubileuszową Aukcję Komiksu i Ilustracji, która odbędzie się 5 listopada o godzinie 19.00.
W ofercie znajdują się oryginalne plansze, okładki i rysunki z najlepszych komiksowych historii oraz ilustracje do książek dla dzieci i satyrycznych czasopism.
Wśród prac dostępne są te autorstwa klasyków polskiego komiksu m.in. Papcia Chmiela, Janusza Christy, Tadeusza Baranowskiego, Mieczysława Wiśniewskiego, Szarloty Pawel, Jerzego Skarżyńskiego czy Marka Szyszki.
Licznie reprezentowane jest również młodsze pokolenie autorów komisowych, m.in.: Andrzej Janicki, Krzysztof Gawronkiewicz, Ryszard Dąbrowski, Maciej Mazur, Daniel Grzeszkiewicz, Aleksandra Spanowicz, Roman Maciejewski, Przemysław Truściński i wielu innych.
Specjalnie na jubileuszową okazję przygotowaliśmy pięć okładek komiksowych: Tytus, Romek i A’Tomek, księga XX, Kajko i Kokosz – Szranki i konkury cz. I, Kapitan Kloss, cz. VIII – Café Rosé , okładka do czasopisma komiksowego „Juppi” oraz Kubuś Piekielny – Przeprowadzka autorstwa Szarloty Pawel.
W ofercie znajduje się również szeroki wybór ilustracji okładkowych do czasopism „Szpilki”, „Płomyczek” czy „Mucha”. Andrzej Podulka, Szymon Kobyliński, Gwidon Miklaszewski czy Zbigniew Lengren to tylko kilka nazwisk z naszej oferty. Uzupełniliśmy ją również foliami animacyjnymi z dobrze znanych bajek: Bolek i Lolek, Zaczarowany ołówek i innych.
Zapraszamy!

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (146)

Janusz Christa
Kajko i Kokosz - Szranki i konkury, cz. I, okładka komiksowa, 1985
akwarela, tusz/papier, 28 x 39 cm
* Wylicytowane warunkowo: 13 000 zł
Janusz Christa
Kajko i Kokosz - Wielki turniej, plansza komiksowa nr 14 A, 1975
akwarela, blaudruk/papier, 22,5 x 32,5 cm
* Wylicytowane warunkowo: 1 000 zł
Witold Parzydło
Harley Story, plansza tytułowa, lata 80. XX w.
akwarela, tusz/papier, 30 x 25 cm
Cena wylicytowana: 1 200 zł
Szarlota Pawel
Kubuś Piekielny - Ja, Kubuś, plansza komiksowa nr 9, 1990
akwarela, tusz/papier, 27 x 27 cm
* Wylicytowane warunkowo: 1 700 zł