172 Aukcja Dzieł Sztuki

Na grudniowej, 172 Aukcji Dzieł Sztuki, zaprezentowano świetny wybór dzieł polskiego malarstwa XIX i XX wieku – od monachijczyków, poprzez École de Paris, aż po uczniów Tadeusza Pruszkowskiego. Na szczególną uwagę zasługiwały prace m.in.: Józefa Brandta, Alfreda Wierusz-Kowalskiego, Teodora Axentowicza, Juliana Fałata, Bolesława Biegasa, Jana Zamoyskiego czy też artystów z rodu  Kossaków.

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (47)

Feliks Michał Wygrzywalski
Arabski sprzedawca
pastel/papier, 73 x 53 cm
* Wylicytowane warunkowo: 8 000 zł
Zofia Stryjeńska
Chłopiec z fletem
kredka, gwasz/papier, 54 x 48 cm
Cena wylicytowana: 15 000 zł
Władysław Skoczylas
Uliczka, ok. 1920 r.
akwarela/papier, 34,5 x 48 cm
Cena wylicytowana: 8 000 zł
Rafał Malczewski
Biwak w lesie
akwarela/papier, 34 x 51 cm
* Wylicytowane warunkowo: 5 500 zł
Teofil Bogumił Zalewski (Zaleski)
Mnich w wirydarzu, 1887 r.
olej/płótno, 112 x 49,5 cm
Cena wylicytowana: 15 000 zł
Julian Fałat
Zima w Nieświeżu
akwarela, gwasz/papier, 33 x 54 cm
Cena wylicytowana: 34 000 zł
Juliusz Kossak
"Luzak", 1898 r.
akwarela, gwasz/papier, 50 x 42 cm (w świetle passe - partout)
* Wylicytowane warunkowo: 50 000 zł
Otolia Kraszewska
Układanie bukietu
olej/płótno dublowane, 54 x 42 cm
* Wylicytowane warunkowo: 15 000 zł
Wlastimil Hofman
Odpoczynek, 1927 r. (?)
olej/tektura, 31 x 41 cm
Cena wylicytowana: 11 000 zł
Teodor Axentowicz
Na Gromniczną
pastel, akwarela/papier, 42 x 66 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 20 000 zł
Józef Brandt
Odpoczynek, ok. 1897 r.
olej/płótno, 37 x 73 cm
* Wylicytowane warunkowo: 260 000 zł
Jerzy Kossak
Samosierra, 1945 r.
olej/tektura, 69 x 100 cm
* Wylicytowane warunkowo: 26 000 zł
Wiktor Korecki
Wschód słońca, 1932 r.
olej/tektura, 52 x 40 cm
Cena wylicytowana: 8 500 zł
Alfons Karpiński
Martwa natura z żółtymi różami
olej/tektura, 45 x 68 cm
* Wylicytowane warunkowo: 13 000 zł
Teodor Axentowicz
Portret młodej dziewczyny
pastel/tektura, 61 x 46 cm
Cena wylicytowana: 34 000 zł
Wojciech Weiss
Akt w pracowni
olej/płótno dublowane, 72 x 59 cm
* Wylicytowane warunkowo: 25 000 zł
Wiktor Korecki
Potok w zimie, 1930 r.
olej/płótno, 50 x 80 cm
Cena wylicytowana: 9 500 zł
Michał Gorstkin Wywiórski
Zima we wsi
olej/tektura, 50 x 70 cm
* Wylicytowane warunkowo: 19 000 zł
Stanisław Kamocki
Pejzaż podhalański
olej/tektura, 33,5 x 49 cm
* Wylicytowane warunkowo: 11 000 zł
Julian Fałat
Jesień w Bystrej
akwarela/papier, 69 x 100 cm
* Wylicytowane warunkowo: 40 000 zł
Alfred WIERUSZ KOWALSKI
Kulig
olej/płótno, 28 x 37 cm
* Wylicytowane warunkowo: 94 000 zł
Julian Fałat
Pejzaż zimowy z Bystrej
akwarela, gwasz/papier, 32 x 64 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 48 000 zł
Włodzimierz Terlikowski
Bukiet kwiatów, 1932 r.
olej, ołówek/płótno, 46 x 33,5 cm
* Wylicytowane warunkowo: 8 500 zł
Bolesław Biegas
"Wiosna", 1922 r.
olej/deska, 65,5 x 49 cm
Cena wylicytowana: 78 000 zł
Zygmunt Józef Menkes
Martwa natura z zielonym wazonem i ananasem
olej/płótno, 81,2 x 65,5 cm
* Wylicytowane warunkowo: 44 000 zł
Alfred WIERUSZ KOWALSKI
Przed karczmą
olej/płótno, 100 x 70 cm
* Wylicytowane warunkowo: 75 000 zł
Aleksander Świeszewski
Pejzaż alpejski, 1879 r.
olej/płótno, 60 x 110 cm
* Wylicytowane warunkowo: 92 000 zł
Adam Styka
Ulica targowa
olej/tektura, 19 x 23,5 cm
* Wylicytowane warunkowo: 2 000 zł