Zbieramy obiekty na aukcję: Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i realizm magiczny

16 kwietnia 2021

Zbieramy obiekty na aukcję: Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i realizm magiczny

 

Już 20 maja w domu aukcyjnym Desa Unicum odbędzie się kolejna edycja aukcji "Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny" - nadal poszukujemy prac artystów i artystek tego nurtu do oferty nadchodzącej aukcji. Zachęcamy do zapoznania się z procedurą sprzedaży w DESA Unicum i do zgłaszania obiektów na aukcję. 

 

Na nadchodzącej aukcji pojawią się prace czołowych przedstawicieli tego nurtu w Polsce. Wśród nich między innymi Rafał Olbiński, Tomasz Sętowski, czy Jacek Yerka, którego obraz "Światło dla wszystkich" został sprzedany w marcu 2021 roku za rekordową kwotę 408 tys. zł. i zyskał miano najdrożej sprzedanej pracy tego twórcy na świecie. 20 maja wystawione na sprzedaż zostanie jego wczesne płótno z lat 80. zatytułowane "Nowe przygody Hucka".

Jacek Yerka, "Nowe przygody Hucka", 1987

 

"Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny" jest jednym z flagowych projektów Desa Unicum, w pełni poświęconym twórczości artystów tworzących w nurcie fantasy. Jest to nasza odpowiedź na wzrastającą popularność pracami z tej kategorii wśród kolekcjonerów i miłośników malarstwa współczesnego. Obrót ostatniej aukcji wyniósł ponad 2 mln złotych i okazał się jednym z największych pośród tego typu aukcji w historii polskiego rynku sztuki i jednoznacznie pokazuje wzrostowy trend w tym sektorze sztuki powojennej na rodzimym rynku, 

 

Kolejnymi przykładami wysokoobrotowych transakcji mogą być obraz Zdzisława Beksińskiego z 1966 roku kupiony za 360 tys. zł oraz dzieło Rafała Olbińskiego "Après le déluge" sprzedane za blisko 170 tys. zł.

Na nadchodzącą majową edycję aukcji nadal poszukujemy prac artystek i artystów jak: Zdzisław Beksiński, Jacek Yerka, Rafał Olbiński, Wojciech Siudmak, Tomasz, Sętowski, Maksymilian Novák-Zempliński, Tomasz Alen Kopera, Karol Bąk, Jarosław Jaśnikowski, Maria Anto czy Daniel Pawłowski.

Zgłoś obiekt na aukcję

Zapraszamy do zapoznania się z procedurą sprzedaży dzieła sztuki na aukcji w DESA Unicum. 

Jak sprzedać dzieło sztuki na aukcji?
Informacje o nadchodzącej aukcji

Zapraszamy do kontaktu z koordynatorem aukcji:

 

 

Alicja Sznajder

a.sznajder@desa.pl
tel. +48 502 994 177
tel. +48 22 16 36 645

Zgłoś obiekt na aukcję