Wernisaż wystawy „Podróż do uniwersum”

20 lipca 2022

Wernisaż wystawy „Podróż do uniwersum”

Termin: 2 sierpnia 2022 godz. 18:00

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy monograficznej Jana Dobkowskiego. Już 2 sierpnia o godzinie 18:00 w siedzibie DESA Unicum odbędzie się wernisaż z udziałem artysty.

 

Jan Dobkowski, fot. Marcin Koniak

 

Wernisaż otwiera wystawę niemal trzydziestu obrazów z najważniejszych cykli malarskich artysty, co jest doskonałą okazją do przyjrzenia się jego inspiracjom i kierunkom, w których do dziś podąża w swoich malarskich poszukiwaniach. Ekspozycja obejmuje m.in. prace wczesne, pochodzące z lat 60., obraz "Modelka podwójna", jak i dzieła z najnowszego cyklu "Algorytm koloru i przestrzeni". Miłośnicy sztuki współczesnej będą mogli zobaczyć także płótna z równie ważnych cykli malarskich Jana Dobkowskiego: "Poza nieskończoność", "Pamukale", "Himalaje", "Australijski sen" czy "Ocean". Oczywiście, nie zabraknie charakterystycznych dla artysty czerwono-zielonych płócien namalowanych na ujednoliconym formacie. 
 

Wystawa dostępna jest dla zwiedzających w terminie 2-24 sierpnia w siedzibie DESA Unicum przy ul. Pięknej 1a. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny. 

SZCZEGÓŁY